“Bitītes” mācību ekskursijā Liepājas RAS “Ķīvītes”

Beidzot vidējās “Bitītes” varēja doties mācību ekskursijā uz Liepājas RAS “Ķīvītes”, ko kā balvu nopelnīja uzvarot Ziemassvētkos rīkotā konkursā.
Uzzinājām, kā notiek savākto atkritumu šķirošana un noglabāšana. Apskatījām milzīgo kalnu, kas ir 6 stāvu mājas augstumā un kurā jau 16 gadus tiek bērti visi tie mūsu saražotie atkritumi, kurus nevar pārstrādāt un izmantot nekā citādi.
Izstaigājām šķirošanas laukumu, kur mums pastāstīja, kur ko drīkst mest, kā arī varējām pareizajās vietās izmest savas līdzpaņemtās lietas (metālu, audumu, kartonus, stikla burkas, plastmasas pudeles un maisiņus, vecu tosteri un elektronisko termometru, baterijas).
Novērojām, ka virs lielā kalna lidinās ļoti daudz putnu – gan kaijas, gan stārķi, kā arī uzzinājām, ko no meža poligonā nāk arī meža zvēri. Poligona ugunsdzēsības dīķos dzīvo zivis un to malās dzīvo zaļās kokvardes, kas ir ļoti reti sastopamas.
Uzzinājām arī to, ka poligonā no lielā atkritumu kalna tiek iegūta metāna gāze, kas īpašās iekārtās tiek sadedzināta un no tās tiek ražota elektrība un siltums.
Pēc tam mazliet izkustējāmies un uzspēlējām atkritumu šķirošanas spēli – vajadzēja no kopīgā maisa izņemt konkrētus atkritumus un salikt pareizajos konteineros.
Pašā noslēgumā apskatījām Nenovērtēto lietu muzeju, kurā izstādītas visādas interesantas lietas, kuras ir izmestas un atvestas uz poligonu. Šeit bērniem bija ļoti daudz jautājumu par dažādu neredzētu un senu lietu pielietojumu.
Paldies Liepājas RAS par jauko uzņemšanu!