Mūsu skolas aktivitātes projektā “Latvijas skolas soma” 1. semestrī

Privātsākumskolas “Varavīksne” skolēni 1. semestrī piedalījās projektā “Latvijas skolas soma” apmeklējot piedāvātās aktivitātes:

1 ) Liepājas teātrī izrādi “Dželsomīno Melu zemē”.

Itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītais puisēns Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas. Dželsomīno dodas lielajā ceļojumā, jo tā agri vai vēlu notiek ar visiem pasaku varoņiem viņu pieaugšanas stāstos. Viņš nokļūst Melu zemē, kur maize tiek saukta par tinti, bet īsta nauda un patiesība nevienu neinteresē. Skaidrs, ka Dželsomīno kopā ar tālajā zemē sastaptiem draugiem mainīs Melu zemes paradumus.

Savukārt, režisors Ģirts Šolis kopā ar aktieriem Dželsomīno piedzīvojumu stāstīja, atklājot teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas.

Izrādi apmeklēja 1.-6. klašu skolēni

2) Koncertzālē “Lielais dzintars” koncertprogrammu “Sniegavīrs un Riekstkodis”.

Pasaku par Riekstkodi no jauna atdzīvināja aktiera Kaspara Kārkliņa stāstījums, ko papildināja britu mākslinieces Emīlijas Karevas Vudardas (Emily Carew Woodard) veidotās ilustrācijas, bet multiplikācijas filmas Sniegavīrs (The Snowman) tituldziesma “Pastaiga debesīs” izskanēja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mazā solista balsī. Abas muzikālās programmas klausītājiem izskanēja krāšņā Liepājas Simfoniskā orķestra un britu diriģenta Timotija Hentija (Timothy Henty) izpildījumā.

Programmā bija:
Hovards Bleiks (Howard Blake) – Sniegavīrs (The Snowman)
Pēteris Čaikovskis (Пётр Ильич Чайкoвский) – Svīta no baleta “Riekstkodis” (The Nutcracker Suite)
Piedalās: Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents: Timotijs Hentijs (Timothy Henty, Lielbritānija)
Stāstnieks: Kaspars Kārkliņš

Koncertprogrammu apmeklēja 1. klases skolēni.